Наймаємо Досвідчених Розробників!

Рекрутингові послуги
Наймаємо досвідчених розробників
Наймаючи досвідчених спеціалістів ми стараємося вкласти всі сили, щоб показати їм в яку перспективну компанію їх хантимо. Чи важко найняти досвідченого розробника? Так! Це і затратно по часу, щоб знайти найкращого треба добре потрудитись. Я впевнена, що на ринку є і будуть хороші спеціалісти, головне мати чим їх зацікавити. Протягом кар’єри я працювала з багатьма рекрутерами: одні ніяк не можуть найняти досвідчених розробників, іншим це як цукерку з’їсти. Хочу сказати, що запрошуючи кандидата, ви не купуєте, а продаєте розробнику компанію. Якщо ви не згодні, розповім вам про свій досвід. Моїми колегами були рекрутери, які не могли зацікавити Senior спеціалістів. Ці рекрутери настільки погано працювали, що спеціалісти їм відмовляли і не виходили на HR співбесіди. Я не думаю, що спеціалісти не зацікавлені в їхній пропозиції: просто потрібно бути більш переконливим ми повинні продати вакансію висококваліфікованому спеціалісту! Більшість рекрутерів, з якими я знайома, погоджуються з цим твердженням, але мало хто використовує це на практиці.

Уявімо ситуацію, вам потрібно знайти кандидата. Ви розміщуєте оголошення і за три дня отримали 20 резюме. Цікаво, скільки часу ви витратите на прочитання одного? Дві хвилини чи менше? Саме так поводиться не досвідчений рекрутер. Не забувайте, що резюме кандидата таке ж як ваша вакансія. Якщо ви на резюме витрачаєте 2 хв, то і кандидат витратить на вакансію не більше. Досвідчений розробник може одним оком глянути на вакансію та зрозуміти читати її чи ні. Коли мислити критеріями покупки, це нормально. Але якщо дивитися з боку продажу, це ідіотизм! Для прикладу, якщо половина резюме кандидата буде про те, що він хоче. Але це ж не так, він розказує про переваги, які може надати компанії. Кандидатові важко знайти важливу інформацію про більшість компаній. Чи легко знайти відповіді на всі питання про компанію в якій ви хочете працювати?

  • Як організована компанія?
  • Який стиль управління і методологію розробки використовує команда?
  • Над яким продуктом буде розробник працювати?
  • З яких спеціалістів складається команда?
  • Чого прагне компанія?
  • Які глобальні задачі розробників проекту?
  • Як проходить відбір на вакансію?

Звісно, у всіх людей різні питання, але деякі відповіді критично важливі. І їх чомусь не можна отримати в описі вакансій. Уявімо таку ситуацію: вам потрібно купити новий телефон, ви звичайно шукаєте оголошення і побачили саме те, яке вас зацікавило, але про весь функционал ви не дізналися з оголошення. Тоді ви на сайті продавця хочете знайти відповіді, знайшли але нажаль не на всі. Але там пише, що потрібно відправити лист, в якому ви розпишете чому цей телефон вартий вас. Після отриманого листа, вас можуть запросити на особисту зустріч, де дадуть відповіді на питання, а можуть і не запросити. Хочете пройти весь цей процес? Або пошукаєте іншого продавця? В багатьох компаніях ви нічого не дізнаєтеся до співбесіди це як читати вакансію з закритими очима, глухий кут для більшості розробників. На думку спадають наступні слова: Ваші співбесіди не варті уваги розробників, а процес найму занадто повільний. Уявімо, що ви подолали цей нелегкий відрізок шляху і потрапили в магазин. Звичайно у вас є питання, на які досі ніхто не дає відповіді, продавець продовжує питати: чи вам точно подобається цей телефон, чи ви хочете його купити? А тепер вам потрібно пройти обов’язкову телефонну вікторину на якій ви покажете, що гідні цього телефону. Коли ви відправите тест (який забрав у вас багато часу), ви не отримаєте фідбеку протягом декількох днів, або тижнів. Це жахливо і абсурдно! Чому кандидат повинен терпіти ці муки? Чому все так погано продумано? Чому кандидати мають тільки віддати інформацію, а взамін нічого не отримувати? Потрібно пам’ятати, що не лише кандидату потрібна робота, але і вам потрібен цей спеціаліст.
Щоб такого не трапилося, рекрутерам потрібно: правильно складати вакансії, добре готуватися до співбесід, бути доброзичливим, швидко приймати рішення, давати відповіді на всі питання кандидата. Так ви зрозумієте, чи людина здатна виконувати роботу, яку ви їй пропонуєте. Якщо повернутися до попереднього прикладу, то продавець теж хоче знати, чи клієнт має гроші. Але якщо він розумний та передбачливий, то просто уявить, що гроші є. Продавець перевірить це тільки в останній момент і при цьому виглядатиме порядно. Тому і ви зробіть теж саме, а якщо у вас багато зацікавлених у вакансії, то напевне вона написана добре, тому поступово з усіма поспілкуйтеся, можна ж не тільки в Zoom, можна назначити телефонний дзвінок, який займе до 10 хвилин. Будьте на крок попереду. Оцінка кандидата повинна бути максимально швидка і безболісна. Головне це бути людиною, розвиватися як особистість у компанії в якій ви дійсно почуваєте себе комфортно. Тоді і компанія буде розширюватися та вдосконалюватися разом з вами.

Прокрути вниз
Вгору