Відгукнувшись на Вакансію

Чому розробникам не відповідають після відгуку на вакансію?
Компанії отримують відгуки на вакансію, переглядають кандидатів резюме та супровідні тексти, після цього відповідають на них. Деколи отримують велику кількість відгуків, тому і сповільнюється процес відповіді. Бувають випадки, коли кандидатам не відповідають, одним з них є те, що ваш відгук може загубитися серед інших, або компанії вже назначають співбесіди кандидатам, які паралельно з вами відгукувалися. Якщо вам не відповіли, то варто про себе нагадати через декілька днів. Таким чином видно, що ви хочете працювати саме в тій компанії. На думку компанії All day hiRe оптимальний час для відповіді один-два робочих дні. Адже кандидат чекає відповіді, не можна заставляти його переживати та з іншого боку –– це не завершена розмова з кандидатом.
Перегляд резюме. Чому відмовляють?
Відмовляють побачивши, що погляди кандидата розбігаються з поглядами компанії. Коли бачать, що не можуть дати йому те, що він хоче. Наприклад: зарплату більше ринкової, роботу тільки над одним проектом, гнучкий графік, або роботу віддалено. В різних компанія по різному, з кандидатами теж все індивідуально. Кандидат довго не пропрацює в компанії, яка не задовольняє всі його потреби, для когось це дуже важливо. Тому кандидати не завжди розуміють, скільки часу треба чекати та коли можна погоджуватися на інші пропозиції. Ми надаємо відповідь до двох днів, через місяць –– це не про нас. За цей час в кандата і компанії багато чого зміниться.
Чи повинні кандидати редагувати резюме під кожну компанію?
Для початку резюме повинно бути в офіційно-діловому стилі. Описавши ваш досвід, який підійде під всі вакансії, можливо, тоді кожна компанія буде вибирати досвід, який підійде саме їй. Коли ви пишете під кожну компанію індивідуально, то роботодавець зразу бачить ваше бажання працювати в його компанії. Універсальне резюме можливе тільки на одну посаду. Написавши той досвід, який відноситься до даної вакансії –– це більш краще, ніж загальний список ваших навичок. Резюме під конкретну вакансію можна не міняти, якщо додати супровідний лист, де описано, чому повинні взяти саме вас.
У кандидата є портфоліо, навіщо робити тестове завдання?
Є багато суперечок навколо цієї теми. Все ж таки не завжди потрібно виконувати тестове завдання, але інколи воно допомагає відсіяти кандидатів, в яких замало досвіду для певної вакансії. Важко оцінити реальні знання кандидата завданнями, які тривають годину. Для цього є випробувальний термін, щоб побачити знання та навички кандидата. Є такі випадки, коли багато людей відгукнулося і треба якимось чином відібрати найкращих, тому тестові завдання це не погане рішення, якщо не використовувати його завжди. Важливим моментом є те, що ці завдання не повинні займати більше години часу кандидата, інакше вони повинні оплачуватися.
Слова розробників: ‘Не гнутиму спину безкоштовно!’
Кандидати не хочуть витрачати час на тестові завдання. Коли кандидат відгукується на декілька вакансій, а в відповідь просять зробити тестові завдання –– це розлючує, забирає багато часу. Компанії інколи втрачають висококваліфікованих спеціалістів тільки через те, що не відразу хочуть з ними в живу поспілкуватися. Також кандидати сумніваються, що роботодавець не буде використовувати результати їх тестових завдань в корисних цілях. Компанії вважають, що використати це практично неможливо, але кандидати іншої думки. Якщо компанія хоче дати тестове завдання, воно повинно мати розумний обсяг роботи.
Фідбек компанії на тестове завдання.
Не завжди відповідь є, а якщо і є то вона досить дивна, не конкретна та смішна: ‘Зроблене тестове завдання не на тому рівні, на якому ми очікували’. А, що ж вони очікували? Ви хотіли б отримати таку відповідь?
Ми всі витрачаємо час, хтось щоб виконати тестове завдання, а хтось щоб зробити. Це повинно бути результативним для всіх нас. Обов’язково потрібно давати розгорнутий зворотній відгук по тестовому завданню. Відзначати сильні сторони і ті, що необхідно підтягнути. Якщо компанія цього не зробила, то нагадайте про себе, запросіть зворотній відгук. Це важлива інформація для кандидата, також не забувайте, що в майбутньому ви можете звернутися до того ж кандидата, тому будьте вдячні за витрачений час. У цій ситуації беруть участь дві сторони, тому важливим є розуміння один одного. Помилки роблять всі, поважайте роботу іншої людини, не витрачайте час марно і вирішуйте проблеми.